Aktualności

‘Cancer Genome Project’ pierwsze wyniki badań.

Celem ‘Cancer Genome Project’ jest poznanie sekwencji unikalnych mutacji w 1000 linii komórek nowotworowych (głównie w rakach: piersi, jelita grubego i płuc), które zostaną następnie wystawione na działanie 400 terapeutyków (testowanych oddzielnie lub w różnych kombinacjach) w celu określenia, najbardziej skutecznego leczenia. Sprawdzane terapeutyki obejmują znane i stosowane leki przeciwnowotworowe oraz niektóre będące dopiero w fazie testów przedklinicznych.

Wiadomo, że odpowiedź pacjenta na leczenie przeciwnowotworowe może w dużym stopniu zależeć od unikalnej kombinacji mutacji w jego komórkach nowotworowych. Istnieje zatem nadzieja, że większa wiedza na temat tych mutacji, pozwoli dobierać bardziej celowane leczenie.

Otrzymane rezultaty z ‘Cancer Genome Project’ zostaną wykorzystane do projektowania celowanych zindywidualizowanych terapii antynowotworowych dostosowanych do pacjentów. Znany jest już pierwszy etap tych badań polegający na ocenie pochodzących od 350 pacjentów komórek nowotworowych i ich odpowiedzi na 18 różnych terapi antynowotowrowych. Wyniki, są dostępne za darmo online na stronie internetowej projektu.

Więcej: "Cancer Genome Project"

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum http://metlab.pl/forum/topic153-cancer-genome-project-pierwsze-wyniki-badan.html