Artykuły

Kategoria: Artykuły

Tagi: ogłoszenia oprogramowanie

Data: 2010-12-08

Biotranslator

Mam przyjemność zaprezentować nowy, darmowy program. Nazywa się on „biotranslator” i ufam, że okaże się on bardzo przydatny. Głównym jego zadaniem jest bardzo proste tłumaczenie sekwencji zasad azotowych na sekwencję reszt aminokwasowych w peptydzie, sekwencję komplementarnego RNA, DNA, czy przeprowadzanie akcji„Reverse Complement”.

Najważniejszą zaletą tego programu jest intuicyjna obsługa i to, że podana sekwencja nie musi być uprzednio przygotowywana (dowolny format, może być porozdzielana spacjami, enterami, tabulatorami). Obecnie przygotowana jest do testów publicznych wersję beta (może zawierać jeszcze kilka błędów). Można z niej korzystać w dowolnym celu do końca grudnia. Program posiada wbudowany system zgłaszania uwag (Pomoc->Napisz opinię o programie), prosiłbym o przesyłanie właśnie w ten sposób waszych opinii. Będą one uwzględnione w przygotowaniu nowej wersji, która powinna być dostępna do pobrania jeszcze przed końcem tego roku. Program przygotowany jest w wersji:

  1. Windows
  2. Linux
schemat reakcji immunoprecypitacji

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać czytając plik readmy.pdf dołączony do programu, wypowiadając się w temacie na forum: biotranslator na metlab.pl oraz pisząc zgłoszenie w programie, podając swój adres email. Życzę przyjemnego testowania i pozdrawiam.

Autor: Tomasz Makarewicz

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum http://metlab.pl/forum/topic177-biotranslator.html