Aktualności

Kategoria: Aktualności

Tagi: ogłoszenia

Data: 2010-04-06

DNA Encyklopedia Życia- III edycja warsztatów biotechnologicznych

Poprzednie edycje warsztatów "DNA - Encyklopedia Życia" cieszyły się ogromną popularnością dlatego już po raz trzeci w kwietniowy weekend (9 - 11 kwietnia 2010) każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec i spotkać się z biotechnologią "twarzą w twarz". Promowanie tej dziedziny nauki jest szczególnie ważne ze względu na jej coraz większe znaczenie w naszym codziennym życiu. Termin ten nie dotyczy jedynie produkcji leków, opracowywania nowych terapii i szczepionek, ale także produkcji żywności, uprawy roślin, kryminalistyki i gospodarstwa domowego.

W programie przewidziana jest seria wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez uznanych naukowców, która pozwoli przybliżyć tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Informujemy, że ze względu na ogłoszenie Żałoby Narodowej w związku z tragedią w Smoleńsku nastąpiła zmiana w terminie warsztatów we Wrocławiu. Warsztaty Naukowe "DNA - odbędą się one dnia 16 maja 2010 r. wg ustalonego wcześniej programu.

Więcej: "DNA Encyklopedia Życia"

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum http://metlab.pl/forum/topic121-dna-encyklopedia-zycia-iii-edycja-warsztatow.html