Aktualności

Kategoria: Aktualności

Tagi: ogłoszenia

Data: 2010-04-27

DNA Encyklopedia Życia- III edycja warsztatów biotechnologicznych

Informujemy, że ze względu na ogłoszenie Żałoby Narodowej w związku z tragedią w Smoleńsku nastąpiła zmiana w terminie warsztatów we Wrocławiu. Warsztaty Naukowe "DNA - odbędą się dnia 16 maja 2010 r w siedzibie Wrocławskiego Centrum Akademickiego przy ul. Rynek 13 oraz na Wrocławskim Rynku wg. ustalonego wcześniej programu.

Poprzednie edycje warsztatów "DNA - Encyklopedia Życia" cieszyły się ogromną popularnością dlatego już po raz trzeci każdy będzie mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec i spotkać się z biotechnologią "twarzą w twarz". Promowanie tej dziedziny nauki jest szczególnie ważne ze względu na jej coraz większe znaczenie w naszym codziennym życiu. Termin ten nie dotyczy jedynie produkcji leków, opracowywania nowych terapii i szczepionek, ale także produkcji żywności, uprawy roślin, kryminalistyki i gospodarstwa domowego.

W programie przewidziana jest seria wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez uznanych naukowców, która pozwoli przybliżyć tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Więcej: "DNA Encyklopedia Życia"

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum http://metlab.pl/forum/topic131-dna-encyklopedia-zycia.html