Aktualności

Kategoria: Aktualności

Tagi: oprogramowanie

Data: 2009-07-31

Multipleks Manager program do projektowania multipleksowych reakcji PCR

Multipleks PCR, metoda w której możliwa jest amplifikacja wielu genów podczas jednej reakcji, jest techniką coraz częściej stosowaną pozwalającą zaoszczędzić czas i koszty badań. Projektowanie skutecznej reakcji multipleksowej jest jednak często czasochłonnym i trudnym procesem, wymagającym równoczesnej optymalizacji wielu czynników, takich jak wielkość amplikonów, temperatura anilingu, komplementarność primerow, heterozygtycznosć, liczba amplikonów itp.

Multipleks Manager 1.0 to łatwy w użyciu, dostępny nieodpłatnie program pozwalający efektywne projektować multipleksowe reakcje PCR i optymalizować je w oparciu o opublikowane wcześniej sekwencje primerów. Multipleks Manager pozwala na ocenę wielu czynników, w celu stworzenia nowej multipleksowej reakcji. Pozwala wprowadzić informacje o primerach i automatycznie tworzy zestaw optymalnych reakcji multipleksowych w określonych przez ciebie warunkach. Domyślnie Multipleks Manager tworzy zestaw reakcji multipleksowych, które charakteryzują się:

  1. minimalną całkowitą liczbą reakcji.
  2. optymalnymi odstępami między pomiędzy primerami poszczególnych reakcji.
  3. minimalnymi wariancjami temperaturowymi poszczególnych reakcji.

Otrzymany wynik można ostatecznie łatwo interpretować i przedstawić graficznie.

Program Multipleks Manager 1.0 dostępny jest nieodpłatnie na stronie: www

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum http://metlab.pl/forum/topic98-multipleks-manager-program-do-projektowania-multipleksowych-reakcji-pcr.html