Mechanizm poruszania się komórek w organizmie nie jest do końca znany ale w świetle najnowszych wyników międzynarodowego zespołu naukowców można powiedzieć, że komórki lubią się przemieszczać niczym grupa taneczna wybierająca się gdzieś, by zapełnić puste miejsca.
Naukowcy z uniwersytetu technologicznego w Holandii odnotowali sukces w hodowli komórek nerkowych w laboratorium. Hodowane komórki podtrzymywały swoje właściwości funkcjonalne i były w stanie oczyszczać krew.
Autorzy pracy przedstawiają możliwości wykorzystania tkanki tłuszczowej jako źródła mezenchymalnych komórek macierzystych, na podstawie dotychczas opublikowanych wyników badań.
Narodowy Instytut zdrowia ogłosił, że 13 nowych ludzkich zarodkowych komórek macierzystych (hESC) będzie dopuszczone do badań finansowanych przez rząd federalny i zostaną one włączone do rejestru agencji komórek macierzystych.
Nieśmiertelność i niekontrolowane podziały komórek to podstawowe różnice pomiędzy komórkami nowotworowymi a normalnymi. Czy wytłumaczeniem tego stanu może być uszkodzenie wewnętrznego zgaru biologicznego w komórkach nowotworowych?
Immunofluorescencyjne barwienie jest techniką pozwalającą śledzić obecność (ekspresję) lub lokalizację docelowego białka w komórce. Technika ta polega na reakcji specyficznych przeciwciał z docelowym białkiem (antygenem).
Hodowle komórkowe prowadzi się w inkubatorze, w temperaturze 37°C, w atmosferze nasyconej parą wodną i 5% CO2. Komórki rosną w zawieszeniu, zwykle w grupach i dzielą mniej więcej co 24 godziny.
Molekularna analiza nowotworowych lini komórkowych dostarcza ważnych informacji o biologii raków z których pochodzą. Ale czy hodowle in vitro odzwierciedlają dokładnie właściwości komórek nowotworowych in vivo?