Aktualności

Kategoria: Aktualności

Tagi: konferencje ogłoszenia

Data: 2012-03-28

XIV Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab

Diagnostyka laboratoryjna odgrywa coraz ważniejszą rolę w wykrywaniu przyczyn wielu chorób oraz monitorowaniu efektów leczenia. Ostatnie lata to czas ogromnego postępu w tej dziedzinie, pojawienia się nowych technik badawczych i wprowadzania coraz nowocześniejszej aparatury. O innowacyjnych metodach analitycznych i technikach pomiarowych wykorzystywanych w laboratoriach medycznych, a także o procesie automatyzacji i informatyzacji fazy przedanalitycznej, diagności laboratoryjni będą mieli okazję dyskutować przy okazji konferencji ”Postęp technologiczny w diagnostyce laboratoryjnej i jego wpływ na codzienną praktykę”, która odbędzie się drugiego dnia XIV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2012, które trwać będą od 28 do 30 marca w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska, przy ul. Marsa 56c, w Warszawie.

Na całym świecie zespoły naukowe poszukują nowych wskaźników chorobowych oraz mierzalnych zmian w komórkach organizmu i zachodzących w nich procesów biochemicznych, które pozwoliłyby na bardzo wczesnym etapie wykryć zmiany chorobowe, a co za tym idzie na odpowiednio szybkie wprowadzenie leczenia. Kluczem do sukcesu terapeutycznego jest połączenie innowacyjnego sprzętu i nowoczesnych metod badawczych ze stale aktualizowaną wiedzą diagnostów laboratoryjnych.

Do codziennej praktyki diagnostycznej wprowadzane są między innymi testy multiparametrowe, pozwalające nie tylko na stwierdzenie czy pacjent jest chory, ale również na określenie stadium schorzenia. Coraz częściej materiał biologiczny jest gromadzony w biobankach, które czynnie wspomagają badania z zakresu nowoczesnych biomarkerów.

Organizatorzy konferencji ”Postęp technologiczny w diagnostyce laboratoryjnej i jego wpływ na codzienną praktykę” - Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych oraz Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej, zaprezentują najnowsze osiągnięcia w zakresie wykrywania biomarkerów, nowych technologii pomiarowych oraz działań wspomagających rozwój medycyny laboratoryjnej.

Autor:materiały prasowe, Marta Winiarska ,

Więcej: eurolab

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum http://metlab.pl/forum/topic207-xiv-miedzynarodowe-targi-analityki-i-technik-pomiarowych-eurolab.html